Aydın İnşaat

Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

19 Nisan 2021

Bir çok kişi mobilya alışverişi yaparken ne arayacakları konusunda az bilgiye sahiptirler. Satın alınacak mobilya çeşidi doğru düşünülmelidir. Bu hazırladığımız kılavuz, mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken faktörleri içerir.

Mobilya satın almak için bazı ipuçları
Bütçeniz ne olursa olsun veya hangi firmadan mobilya almaya karar verirseniz verin, her zaman önemli olan bazı incelikler vardır, aşağıda sizler için mobilya satın alırken yapılması gereken bazı ipuçları verilmiştir;

Tasarım stilinizi bilin
Kendinize, yaşamınıza hangi tarzın uyduğunu inceleyin. Bu parçaları evinizde nasıl kullanacağınızı düşünün, yöneldiğiniz renkleri, evinizdeki mevcut renkleri düşünün. Son olarak da kullanabileceğiniz ev alanınızı düşünün.

Benim için tasarım, yaşam kalitesidir. İyi tasarımın trendlerle pek ilgisi yoktur. Anlamsız bir moda fenomeni statüsünü nasıl vermeye çalıştığını dinlemekten bıktım. Bence tasarımcı, ayrı şeylerden daha fazlasını yapmaya çalışmalı.

— Antonio Citterio

Kullanılan Malzeme ve İşçilik
Plastik veya ahşap gibi farklı malzemeler kullanılarak farklı mobilyalar yapılır. Ahşap mobilyalar genelde en iyisidir çünkü hem temizlenmesi kolaydır hemde daha az bakım ister. Bu yüzden mobilya satın alırken önce mevcut malzemeleri göz önünde bulundurun. Bununla birlikte, daha az bakım gerektirdiği ve temizlenmesi kolay olduğu için ahşap mobilyalar en iyisidir. Ödeme yapmadan önce gözünüze çarpan mobilyalarda kullanılan içeriği ve malzemelere bakın.

Kalite ve Dayanıklılık
Almak istediğiniz mobilyanın kalitesini ve dayanıklılığını göz önünde bulundurmalısınız çünkü sonunda dayanıklı olmayan mobilyalar satın alırsanız vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Bu nedenle, dayanıklı, kaliteli ve kalitesi olmayan mobilyalar arasında ayrım yapabilmeniz gerekmektedir. Sürdürülebilir mobilya alma şansınızı artırmak için yüksek kaliteli mobilya ürettiği bilinen şirketlerden alışveriş yapın. Kalitelisiz mobilya tedarik eden firmalardan uzak durun.

Güvenli satıcıdan alışveriş yapmaya özen gösterin
Özellikle internet üzerinden eşya seçerken, çeşitli sorunlar ile karşılaşmamak için daha önce alışveriş yaptığın ve sorun yaşamadığın siteleri tercih etmelisin.

Kategori:Etiketler: